Mustlastantsu õpitoad särava Svetlana Zaikova juhendamisel!

Esimene Mustlastantsu õpituba Svetlana Zaikovaga Pärnus toimub 25.jaanuaril kell 14.00-16.00
Plaanis on jätkata kahel laupäeval kuus ja luua mustlastantsu grupp Pärnus.


Õpitoad toimuvad koostöös Inna Sulg’i stuudioga TARK KEHA aadressil Jannseni 26 (ruum 9) II korrus

osavõtutasu 17€

Tasuda saab kas pangaülekandega (palun arve soovist eelnevalt teada anda) või kohapeal sularahas.

Registreerumine kuni 23.jaanuar e-postile: inna@kehatarkus.ee

foto autor on Janno Loide

Särav vene mustlastantsu õpetaja Svetlana Zaikova viib läbi õpitoa, kus ta annab põgusa lühiülevaade vene mustlaskultuuri ajaloost, vene mustlastantsust, õpetab põhisamme ja kui tantsijad on tublid siis ka mõne kombinatsiooni. Lisaks õpetab mustlastantsu lahutamatuid osi: käte tööd, tööd seelikuga ja lihtsamaid koputusi (jalgade rõhklööke).

NB! soovituslik riietus on suur lai seelik (kui seda ei ole siis võib olla midi avaram seelik), mugavad kingad või tantsutossud. Sussid ei ole koputamiseks sobivad.

Olen vene mustlastantsu õpetaja Svetlana Zaikova, Tartus juba 14 aastat tegutseva mustlastantsu- ja lauluansambli Maljarka looja, eestvedaja ja tantsuõpetaja. Mustlastantsu pisik sees juba lapsest saati, aga õppida õnnestus alles 2005 Sansaara stuudio poolt korraldatud Lehti Kostabi mutslastantsu töötoas .Käesolevaks ajaks õppinud ja täiendanud teadmisi- oskusi läbi 14 aasta erinevatelt õpetajatelt- Irina Lisovskaja (Riia), Aleksander Rubentšik ja Patrina Oglu (Moskva, mustlasteater Romen), Saeeda Kazym (London), Natalja Kulishenko (Kiiev, Ukraina), Natalja Ilves. OlenTartus korraldanud 2 rahvusvahelist mustlaskultuurifestivali, mitmeid kontserte

Klipp pärineb etendusest Karlova Teatris 02. Novembril. Pushkini poeem «Mustlased», lavastaja ja Aleko Rustem Galitsh (New York).Tantsib Maljarka.